Anneler babalar da eğlenir yavrum!


Çok fakir edebiyatı bir başlık oldu galiba. Ama içerik öyle değil, yani olmamasını umud ediyorum. Yazı, nasıl girecek, gelişecek ve sonuçlanacak henüz haberim yok!

Ara ara yazılarda “komilikızlar” diye bir topluluk adı gözünüze çarpıyordur. Bu bir cemaat, cemiyet filan değil. Zamanında Komili’de çalışmış bir kaç arkadaşla birlikte kimden bahsettiğimiz anlaşılsın, uzun uzun tüm isimleri sıralamayalım diye uydurduğumuz bir takma isim. Daha sonra bu grup, aynı kafada ve fakat Komili’de çalışmamış kişilerin de eklenmesiyle aldı başını gitti.

Daha facebook’un olmadığı, yahoo’nun bir uygulaması olarak tek email altında bir grubun toparlanabildiği dönemlerde bir arkadaşımızın kocası tarafından komilikizlar@yahoogroups.com diye bir adres alınmış, grup sloganı olarak da “Gel, ne olursan ol gel. İster kel, ister kör yine gel” diye yazdığı için de ipini koparan kel ve göbekli arkadaşlar gruba alınmak için moderatör kapılarını aşındırmıştı!  Sonra? Sonra facebook icad oldu, mertlik bozuldu.

Neyse, bu grupla çok eğlenceli aktivitelere imza attık kendi çapımızda. Bir ara, paralı gün gibi, her ayı grubun bir üyesine vermiştik. O ay aktiviteyi belirlemek, organizasyonu yapmak o kişiye ait oluyordu. Görevli kişi de değişik bir şey yapma sıkıntısı içinde kendini paralıyordu. Bu sayede maça gittik, piknik yaptık, bir çok tiyatro ve konsere gittik, deniz havası aldık… Lunaparka ve cartinge ise gideyazdık!

Çoluk çocukla biraz yavaşlayan ve format değiştiren eğlencelerimiz, bu sene görkemli bir dönüş yaptı. Açılışı bayılana kadar komedi dizisi seyrederek yaptık. İkinci etkinlik yaz ayına denk geldi, sucuk mangal eşliğinde açıkhavada film seyretmeye çalıştık! Çalıştık diyorum çünkü, buna çocukları da dahil etmiştik! Hava kararmadan film seyredemedik, hava karardığında ise çocukların uykusu gelmiş ve mızıl mızıl mızıldamaya başlamışlardı.Zaten seyretmeye çalıştığımız Fatih Akın filmi de onları hiiiiç sarmadı!

Baktık, uyku konusu problem oluyor bu yüzden üçüncü etkinlik ropdöşambırlı, pijamalı bir partiydi. O pek eğlenceli geçti, uykusu gelen kostümü müsait olduğu için bulunduğu minderde kestirip, uykusunu alınca geri aramıza döndü. Hatta grubun şu sıralar Londra’da bulunan ayağıyla skype üzerinden bağlantıya geçip, onları da horultu ve kahkahalarımıza ortak ettik!

Sonuncusu ise 80’ler temalıydı! Önü dolma, yanları kelebek tokayla tutturulmuş saçlarımız, vatkalı omuzlarımız, paçası kıvrık yüksek bel kotlarımız ya da paçası tozluklu füzolarımızla, kocaman sallantılı küpelerimizle, beyaz çoraplarımızla, kotun içine sokulmuş kazaklarımızla 9×13 cm’lik soluk fotoğraflardan fırlamış gibiydik!

O halde bir de karaoke yarışması yaptık. 80’lerin şarkılarıyla başladık, pek becerdiğimiz söylenemez. Sonra Türkçe’ye döndük!

Aramızdan birisi, ismi lazım değil, konuyu pek taktiksel ele aldı. Kendisini “tiz yapıcam, pes yapıcam, tam çizginin üzerine oturtucam” diye kastığı yetmiyormuş gibi, ben söylemeye çalışırken de kulağımın dibinde “ince ince inceeeee, kalın kalın, uzaaaat” diye bağırdı. Sonuç; alınan tüm puanlar içinde o sonuncu, ben de sondan ikinci… Burun kıvırmayın öyle; Kulağınızda birisi vızıldarken söyleyin bakalım “Yandı dertler bitti tasa Ben kurbanım bu cambaza  İki gözüm kadar eminim sen yoksun Var mısın yoooooksuuun
İki gözüm eminim sen yoksun ”

İşte böyle. Gerçi çocuklardan onları bırakıp gidiyoruz diye biraz fırça yiyoruz, ama bu küçük mutluluklar günlük koşturma içinde farklı bir keyif veriyor-yani fırçaya değiyor. Biz de çocuklara annelerimizden duyduğumuz şekilde cevap veriyoruz: “Anne-baba olduğunda anlarsın yavrum!” (Buradan bu eğlencelerin manevi sponsoru, fırçacı kuzuları güvenle bıraktığımız anne-babama da teşekkürü bir borç bilirim)

Şimdi, bir dahaki etkinlik için tema önerisi olan varsa konuşsun. Yoksa, sonsuza dek sessizliğini koruyabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s