Örgü bilip, başa çorap örmeyenlerden misiniz?


O zaman sizi şöyle alalım (tık), başa çorap yerine bere örün. Hatta yetinmeyin, boyna atkı, ele eldiven de örün. Van’daki 0-6 yaş çocuklar için…Tık‘ın sizi götürdüğü yerde detayları göreceksiniz, ama ben de özetleyeyim:

Atalet örgü örerken demiş ki, “niye boşuna örüyoruz, şefkatle attığımız ilmekler Van’daki buzları eritsin.”  Hemen çevresindekileri dürttü (bizzat şahidim), çevresindekiler çevresindekileri… SICAĞIMIZLA ne kadar BUZ eritsek kar değil midir? (Buradaki kar şapkalı kar-yoksa buz eriyince kar olmaz haliyle…:P)

“Şefkatle İlmek İlmek Buzları Eritiyoruz” diyen herkes, Van’daki üşüyen 0-6 yaş arası bebeler için atkı – bere – eldiven örebilir.  Kampanya başlayalı birkaç gün oluyor ve son gün 21 Kasım! Ama bu partiye yetişemem diyenler, sonrasında tekrarlamayı düşünüyor Atalet-izlemede kalın.

Aynı benim gibi, sizin eliniz de şiş tutmuyorsa da yapabileceğiniz bir şeyler var: anneniz, teyzeniz, halanız, komşunuz yapmak isteyebilir, onlara duyurmayı ihmal etmeyin.

Ördüklerinizi ne yapacağınıza gelince: onun için de Atalet’i takipte kalın.

Şurada (tık) detaylı anlattığı üzere Van’daki yerel bir dernekle temasa geçmiş. Dernek 450 aileye dokunan bir dernek.Ya dernek yetkilisi 22’sinde bizzat gidip tek tek çocuklara teslim edecek ya da bizlere adres temin edecek ve biz kişiye özel kargo ile ileteceğiz. Önümüzdeki günlerde belli olacak.

Daha fazla bilgi için:

FACEBOOK SAYFASI.. https://www.facebook.com/sefkatleoruyoruz

BİRBİRİNDEN GÜZEL ÖRNEKLER İÇİN PINTEREST SAYFASI..http://www.pinterest.com/atalet/%C5%9Fefkatle-ilmek-ilmek-buzlar%C4%B1-eritiyoruz/

Durun durun hemen örgüye başlamadan bir “N’örüyon” klasiği izleyin de keyfiniz yerine gelsin. Uğur Yücel’in yazıp yönettiği Yazı Tura’dan. Film Kapadokya’da karlar altında çekilmiş. İşte Van da şu anda öyleee karlar altında. 

-N’örüyon?
-N’öriym.
-Buban n’örüyo?
-N’örsün
-Anan n’örüyo
-N’örsün

Eveeet şimdi ben soruyorum:

-Nörüyonuz?

Siz de hep bir ağızdan cevap veriniz:

-Bere, atkı, eldiveeeeen

8 thoughts on “Örgü bilip, başa çorap örmeyenlerden misiniz?

 1. orgu morgu bilmiyom, bi bilenden istedim o da corap ormeyi bilmiyo :(( yelek ormeyi biliyo .. yelek orse de gondersek olmuyo mu ? e 21 ine de yetisemiyok… :((

  • Bence olur:) da siz yine de Atalet’le temasa geçersiniz. Selgin yazmış az önce 4 Aralık’ta Van’a gidecekmiş. O ulaştırır derneğe en kötü ihtimal. Ayrıca mutlaka yetişmeyenler olur, bir ikinci parti olur…vb. Ben de kızlara ve okuldaki kuzulara resim kart vb yaptırıyorum. Onları göndereceğiz kendi adımıza, madem maksat buzları eritmek, kalpleri ısıtmak…

   • ayyy nasil bi harikasiniz sizler yaaa… bu arada 3 unuzun de bu son yazilarinizi hep paylastim cevremle. ıns. bi seyler de oralardan gelir.

   • Hepsi aynı yola çıkıyor gerçi:) Sıkılmasınlar…

    Birlikten kuvvet, heyecan, şevk doğuyor vallahi.Hep birlikte harikayız. Geçen Vali Mutlu Yunus Emre’nin bir sözünü yazdı twitterda: “Bölünürsek yok oluruz,Bölüşürsek tok oluruz” derdimiz topluca tok olmak…

 2. Elimde az kullanılmış, temiz çocuk ayakkabıları var onlarda birilerine fayda sağlarmı acaba canımcım?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s