Organize İşler – 3


Organize İşler 1 ve Organize İşler 2 için üzerlerine birer tık.

Bir telefon aldık. İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Başkomser Yusuf’dan. Allahım ne tatlı dilli adam. Baloları varmış. Bizi de çağırdı. O sırada google’a sorduk. Anaaaam, geçen nisanda olmuş bir polis balosu mesela. Petek Dinçöz çıkmış sahneye. Çırağan’da olmuş. Bilet bedeli 250 liracık. Yusuf Başkomser’im iyi niyetli adam. Dedi ki: “Bütçenizi zorlamayalım. Bir bilet yollayalım size. Sizi kapıdan çevirecek değiliz ya, iki kişi girebilirsiniz.”

Daha konuşma devam ediyor, ben google’a “balo elbiseleri” yazdım. Model bakıyorum. Şöyle dekoltesi fazla olmayan (Hüseyin Bey hoşlaşmıyor dekolteden), ama şaşalı bir model. Malum Çırağan’a gideceğiz, Vali Mutlu filan kesin ordadır. Allahım sonunda onu dünya gözüyle yakından görebileceğim. Bu sefer sanatçı kim acaba? Ayy çok heyecanlı.

Başkomserim devam etti: “Ama bilet alıp gelmemezlik etmeyin baloya ha. Bazı hayırseverler öyle yapıyor. Siz mutlaka gelin. Vatandaş-polis kaynaşması çok önemli. Gelirken poster, broşür filan da getirin okulunuza ait.”

“Hihiii” (kikirdeşmeler)

“Ben bayanlara ayrıcalıklı davranıyorum, kimse kusura bakmasın. Size bir de Kasım ayından itibaren geçerli olacak bir polis kartı göndereceğim. Arabanızın camına koyar dörtlüleri yakarsınız. İstediğiniz yere park edersiniz. Kimse bir şey diyemez.”

“Aaa harika. Öyle kolay veriliyor mu bu kart yav?”

“Yok size özel. İspark’larda filan da  para ödemezsiniz. Silah ruhsatı alma filan, emniyette herhangi bir işiniz olursa da beni arayın. Yardımcı olurum.”

“Yaşasın Türk Polisi! Yaşasın Yusuf Başkomser!”

——————————————————————————————————————–

Yaaa Sevgili Organize İşler…. Öyle adamı 250 liralık bilet alacak gibi ayağına kadar getirtir, sonra da “patron yok-bize bir şey demedi.” diye salağa yatıp haksız yere konmayı düşündüğün 250 lirayı kursağında bırakırlar. Bence seni gerçek bir komisere yakalatmadığımız için yat kalk şükret….

6 thoughts on “Organize İşler – 3

    • Yok canım tecrübe değil. Bu son seferinde özellikle arada vakit olmasa gayet yerdik. Görüşme sonrası vakit olunca konuşulanları değerlendirip, sorgulama şansımız oldu. Adam bilet satmaya gelene kadar taktik geliştirmeye, gerçekten emniyeti aramaya vaktimiz oldu….Uff ne hainler.

  1. vallahi dört kere okuduktan sonra, etiketlerden görerek olayı anladım. 🙂
    gecenin köründe okumamam lazım sanırım
    geçmiş olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s