Hay Ağzına Biber Sürülesiceler…


Bir anne ve bir kadın olarak çığlığımdır!

Kirli, kaba ve cinsiyetçi dilinizi ÜZERİMİZDEN ÇEKİN!

Trafikte, sosyal medyada, bir videonun altındaki yorum kısmında…. hemen  anasına, avradına, ebesine ya da malum organına methiyeler! düzülüveriyor. İşin ilginci bunu kadınlar da yapıyorlar.

Ya kardeşim, varsa bir sıkıntın bunu insan gibi, güzel kelimelere dökerek anlat. Ha yok onu yapamıyorum diyorsan da anasını avradını karıştırmadan bela oku, bok kafa de, hayvan de, en en kötü ihtimal de ağzına sıç! Yani söylediğin küfür direkt kızdığın kişiyi hedef alsın. anasının suçu ne.

O kadar işlemiş ki bu tarz küfürler,AMK diye gazete var yahu! Ne ayıp. Açık Mert, Korkusuz diye de açılım uydurmuşlar! Halbuki AMK dediğinde şu meşhur y kuşağının anlayacağı tek bir şey var…

Şimdi bana “Aç Amerikan filmlerini 2 lafın biri Fuck You” klişesini söylemeyin! Ben de size “Ne yani Amerika balkondan atsa kendini biz de atacak mıyız? Batı’nın iyi taraflarını alalım arkadaşım” klişelerini birleştirir, cevap veriveririm o zaman.

Geçen bir arkadaşımız geldi bize, laflıyoruz. Bir şey anlatırken “Salak o da niye aramamış?” deyiverdi. Kızı bir panter gibi babasının üstüne atladı: “Baba, şaşırdın galiba. kötü bir kelime kullandın!” diye babasını uyardı. Arkadaşım kuzu kuzu: “Haklısın, özür dilerim.” deyip cümleyi salak’sız olarak bir kez daha söyledi.

İtiraf ediyorum bizde bu kadar steril değil durum. Yalancı, hıyar, hayvan, kafanız kopsun inşallah filan gibi kötü sözler / beddualar yerine ve kızgınlık derecesine uygun kullanılıyor. Ama yine de kişiliği zedeleyici, onur kırıcı, belli bir grubu hedef alıp aşağılayan ifadelerden kaçınıyor ve çocuklara da bunu yapmamaları için telkinlerde bulunuyoruz. Yani sterile çok yakın.

Sonra ne oluyor? Çocuklarımız büyüyor, mesela gazeteci oluyor. Mecliste uyuyan milletvekilini fotoğraflıyor. Milletvekili: “Siz de belaltı vuruyorsunuz! Sizi gidiler sizi” diye şakaya vurup olayı kapatabilecekken, hemen kuvvetli, kudretli ERKEK KİMLİĞİNE bürünüp “Ben sizin bacak aranızı fotoğraflayıp koysam?” diye cinsiyetçi saldırıyor! Al sana el bebe gül bebe yetiştirdiğin çocuk için KÜLTÜR ŞOKU…

Bu söylediğim şu parti veya bu parti değil yanlış anlamayın. Okumuşu okumamışı, kadını erkeği hepsinin ağzında anaya avrada küfür. Bir diğer partinin milletvekili mesela. Haklı bir serzenişini : “Sizin kızınıza vursalar yüreğiniz kaldırır mı?” kadar kibar  ifade etmek dururken,“Sümeyye’nin k*çına vursalar palayı!” şeklinde bel altı ifade edip, haksızın önde gideni oluveriyor!

İnanmazsınız, Youtube’da Nutuk dinliyordum onun altına bile Atatürk için veled-i zina,(tabi bu şekilde değil, sayıp söverek) diye atıp tutmuşlar. Say ki, bilinenin aksine Ali Rıza Efendi babası değildi, adamın Türkiye için yaptıklarını bir kalemde silip, soyuna sopuna sövenleri görünce, cızz ediyor sol yan. Değerli bir belediye başkanımızın -hiç üstüne vazife olmadığı halde- kürtaja ilişkin açıklamaları geliyor aklıma. Diyor ki “Tecavüze uğrayan da doğursun. İstemiyorsa devlet bakar. Niye günahsız çocuk ölsün. Anası ölsün.”

“Ya evet” diyesi geliyor insanın, “doğsun, devlet baksın. Büyük büyük adam olsun. Memlekete hayırlı işler yapsın. Sonra 2-3 densiz çıksın ona bilmemne çocuğu diye saysın sövsün.”  Yaşasın da, varsın damgalasınlar çocuğu önemli değil! Halbuki “nefes almayı sağlamanın” değil “kaliteli nefes aldırmanın” önemli olduğunu anlamak lazım önce!

Küfürden kürtaja geldim, alakasız gelebilir ama aslında bütün bunlar kadını ikinci sınıf sayıp, erkek organını üstün olma sebebi sayan zihniyetin ürünü.

Bir gün de tecavüz, kürtaj, doğum şekilleri ile ilgili değerli fikirlerimi paylaşırım inşallah. En azından bu konuda ahkam kesen erkek devlet büyüklerimizden daha fazla konuyla ilintiliyim.

Neyse söylemeye çalıştığım şu: “Üstünüm, üstünlüğümü de ORGANIMA ve ORGANIMLA YAPABİLDİKLERİME vurgu yaparak gösteririm. Ben var ya beeeeen” zihniyetindeki herkesin puff diye yok olmasına şu an şu dakika niyet ediyorum! Gelin birlikte edelim hatta.

Ya da… ya da geçenlerde birisinin twitterda yazdığı gibi “Toptan kaldırın şu kadınları da tüm derdimiz tasamız bitsin. Yerine de AVM yaparsınız!”.

4 thoughts on “Hay Ağzına Biber Sürülesiceler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s