Dediğim dedik, çaldığım düdük…


Hey maşallah!

ayagakalktaksimpltfr01

Millet ayağa kalktı, bas bas “Yetti gari, bizim de sesimiz duyulsun. Biz de varız” diyor, hala “Topçu Kışlası eskiden oradaydı, yine aynı yere YA-PA-CA-ĞIZ. Yürütmeyi durdurma kararı olursa olsun. Gerekirse yeşilin daniskasını biz dikeriz. Benim halkım çoluğuyla çocuğuyla orada yürüyecek” diyorsunuz. Sidik yarışı değil ki bu. Ha şunu da diyorsunuz: “kesilen, ay pardon, sökülen ağaçlar başka yere dikilecek.” Bir Mustafa Sandal şarkısı sanki “Sökülen yaprakları dikelim….”

“Benim halkım” dediğiniz kim acaba? Orada biber gazlarını soluyan, tazyikli suları yiyen SİZİN halkınız değil mi? BİZ kimin HALKIYIZ?

tazyiklisu gaz

Bu sokaklara dökülen insanların derdi sadece ağaç mı yani? Anladığınız bu mu? Yediğimize, içtiğimize, doğurduğumuza, doğuracağımıza, giyeceğimize fikrimizi bile sormadan bizim adımıza karar veriyor olmanızın ve sonra da biz “ama ama…” demeye kalktığımızda masaya yumruğunuzu vurup “höt” diye sesimizi kesmenizin artık canımıza tak ettiğini anlayamadınız mı? Bu ne çevrecilerin, ne o partinin, ne bu ideolojinin ayağa kalkışı! Bu halkın “bize de söz hakkı” isyanı! Ben kendi adıma, çocuklarım adına ön saflarda yer alan her türlü şiddete sıkıntıya maruz kalanlara KOCAMAN bir teşekkür ediyorum. Yaralılara acil şifa için dua ediyorum. Kaybettiklerimize rahmet diliyorum. Nezaketle, dirayetle, inançla, birlik içinde yapılan bu harekete ağlıyorum, gülüyorum, kıvanıyorum. Biri demiş ki: ” Tarihimizin en apolitik gençliğini bile delirtmeyi başardınız!” Doğru! En suskunlar konuştu, en kanlı bıçaklı kavgalılar kol kola yürüdü, yardımlaştı, tek ağız olup bağırdı!

cmylmz

Tüm bu ayağa kalkış içinde bir de “O nerede, bu nerede? Niye sesi çıkmıyor? Sen oturduğun yerden konuşuyorsun? Daha önce aklın neredeydi?” diye sivri sivri konuşan, yazan, tivitleyenler var. Yahu sen yapılana baksana, sana ne kimin ne YAPMADIĞINDAN? En iyi cevabı Memet Ali Alabora vermiş zaten:” Daha önce neredeydinizciler,onu değil esas bunu yapıncılar,hem onu yap hem bunu söyle olmaz öyleciler,bi çekilin,çok işimiz var.”

Yukarlarda bir yerlerde bir çift mavi gözün gurur içinde olanları izlediğini siz de hissediyor musunuz?

8 thoughts on “Dediğim dedik, çaldığım düdük…

 1. Harika bir yazi, harika yorum. Kesinlikle tarihde yerini aldi. Sessiz kalmadiginiz icin tesekkurler.
  Tuzak kurdular. Saf saf meydana girilince bombaladilar.
  Sokaklara cikamayanlar icin, tencere tava eylemini de hatirlatmak isterim.
  Ve gunun en sevdigim slogani da ‘ turk halki biber gazi istiyo’ oldu.
  Ve fakat konu kapanmadi…yasayip gorecegiz.
  Sevgiler,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s