itiraf.com


Son 1 haftadır ailede olağanüstü hal ilan edildi.

Annemin yarım yüzyıla yaklaşan aktif iş hayatının sona erişi filan ikinci planda kaldı.

Telefonlar açıldı, görüşler alındı. Bizimkiler beni doktor doktor gezdirdiler.

Netice iyi çıkmakla birlikte ufak bir laparoskopik müdahale ihtimali belirdi.

Doktorum cerrahi işlem için bir kaç isim önerdi.

Bu sabah babamla konuşuyoruz: “Ne yapayım, temasa geçeyim mi cerrahlarla?” dedi.

Ben de “Dur bakalım, nasılsa acil bir durum yokmuş. Haberi biraz sindireyim” deyip kapattım telefonu.

Bizim evin bir sakini (isim vermek istemiyorum) dedi ki: “E cerraha ne gerek var, geçenki kuş gibi baban yapar operasyonunu” (hikayeyi bilmeyenler için bir tık)

Ben koptum tabi.

Hemen geri aradım, sanki kendi fikrimmiş gibi babama söyledim: “Baba doktor araştırmaya gerek yok, kuştaki başarını gördük. Bu işlemi SENİN yapmanı istiyorum!”

Biraz duraksadı. Sonra ardarda 5 kez “eşşoooo’lueşşek” dedi.

Babam bizi böyle sever. Arka arkaya tam 5 defa ilk kez aldım! Aslında bu prestijli ödülün asıl sahibi isminin açıklanmasını istemeyen bizim evin bir ferdi. Bunu da buradan itiraf etmiş olayım.

Bu vesileyle anneciğimin de hem yeni yaşını hem de hayatının yepyeni sayfasını kutluyorum. Hayatının bu yeni evresinin ana temasını: “65 yaşımdayım, ararsanız bulmaca çözmekte olan kocama meyve soymaktayım!” olarak belirliyorum.

A tabi hem konumuz da tıp, işini severek ve layıkıyla yapan tüm sağlık mensuplarının önünde saygıyla eğiliyor ve TIP BAYRAMI kutlu olsun, mutlu olsun diyorum!

8 thoughts on “itiraf.com

  1. Yazın eğlenceli, ama içinde sağlık sorunları var hem de sende, hani gülümsemem yüzümde kaldı. Sana yakışmıyor böyle haberler vermek. Hep iyi ol sen.

  2. Herşey için teşekkürler,sağlığınla ilgili olarak da çok,çok şükürler.Soyduğum meyveler her zaman emrinize amade.Ayrıca iki prenses için de her türlü desteğe hazırım.

  3. Hay sen çok yaşa e mi! (Bir yandan da hay bin kunduz! diyesim var, midene naptın?!) Otelin lobisinde kısık sesle kahkaha atmayı başardım sayende… Öptüm.

  4. Cok cok gecmis olsun, her seylerin yerli yerine oturdugu anlasiliyor sukur ki…Genis ailenizle birlikte saglikli nice guzel gunlere,

  5. Önce sağlık diliyorum. Annen idolümdü noteri kime devretti? insan bir haber verir. Ben kuş yaşıyorsa kendini gerekirse bir Türk babasına teslim et der evdeki isimsiz ferde katılırım. Saygılar.

    • Birisinin idolü olmak beni mutlu etti.Noteri şimdilik başkatibe devrettim.Yeni Noter gelmesi iki ay kadar sürer.Haber verme açısından henüz vakit geçmiş değil yani.Yeter ki kıdem olarak yeterli olunuz.Bir de küçük bir ayrıntı,devralmak için noter olmak gerekiyor.Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s