Misafir ol gel bana…


– Aneeeeeeee, anneeeeeee Seda’nın annesi seni çağırıyor.

– İyi akşamlar Şebnem Hanım. Nasılsınız?

-Sağolun. Biz de ara tatili fırsat bilip çocuklarla tatile gitmiştik. Yeni döndük. Bir türlü sizi davet edemedim. Cumartesi akşamı uygunsanız, sizi çaya bekliyoruz.

-Aaaa hay Allah! Biz o akşam eller havayaya gidiyoruz. (yuh Esra yuh Esra, daha yeni tanıştığın insanla konuşma tarzına bak. Hemen toparla. “Planımız var” desen yeterli değil miydi? “Eller havaya” filan çok klas bir intiba bıraktın. Bravo). Yani grupanya filan tarzı bir yerden aylar önce almıştık. (hah aferin toparlamaya çalışırken iyice battın. Bu kadar detaya gerek var mı yahu? Kadına ne senin nereden aldığından? Dur, yapıcı bir cümle kur bari.) Yarın akşam, yani Cuma uygunuz ama (bu da emrivaki gibi oldu, yumuşat cümleyi) Yani siz de uygunsanız.

– Yarın akşam için bizim bir misafirimiz var gibi. Henüz tam belli olmadı. Ben size haber versem?

(Hah, top onlarda şimdi.) Olur tabi. Haber bekliyorum. İyi akşamlar. (Ayyyyy,  yarın akşam 2 çocuk daha var evde, unuttun mu?. Herkese mavi boncuk dağıtıyorsun vallahi. 2 seninki, 2 de misafir çocuk-4 çocukla gidersin ilk kez gittiğin eve artık! Neyse şimdi açıp “ay pardon” diyecek değilsin. Müsaitiz diye ararsa bir çözüm düşünürsün. Ama inşallah müsait değillerdir. Dua et de müsait olmasınlar)

***

-Efendim?

-Merhaba ben Şebnem. Cuma için haber veririm demiştim ya, biz malesef Cuma müsait olamayacağız.

-Hah.

-?

– Ay çok sevindim gibi oldu. (Bravo başladın yine çam devirmeye)Ama neden sevindim anlatayım; Ben sizle konuşurken unutmuşum. Cuma günü Ela ve Ayça’nın 2 arkadaşı bizde yatılı kalacak. Yani 4 çocuk var bizde. 4 çocukla size gelmek olmayacaktı. Onun için. (Eee fena değil toparladın.) Ela’nın yarın mezunlar günü  var da okulunda. (Gerek yok, detaya girme. Detaya girmeeeeeee.)Oradan sonra arkadaşı gelecek bize.

– Aaaa nerden mezun oldu Ela?

(Al işte sündürdün muhabbeti) Anaokulundaaaaan.(Hadi kes artık)

– Hangi anaokulundandı Ela?

– Bizim okuldan (Tamaaaam bu muhabbet gider. Şimdi okulu, kapasitesini, eğitim kalitesini filan anlatıverirsin. Bi bahane bul kapat.) Ay kusura bakmayın Ayça sesleniyor. Tuvaletteydi. (ayyy hayranım yaratıcılığına süper b*ktan bi bahane) Neyse konuşmak üzere tekrar. İyi akşamlar.

-İyi akşamlar.

(Ohhhh)

Şebnem Hanım bir kez daha davet teşebbüsünde bulunur mu sizce? Olur da o çağırır, biz de tarihi denk getirir ve onlara çaya gitmekte muvaffak olursak; ben en az 2 yazı çıkarırım bu komşu oturmasından gibi geliyor.

Not: Olaylar gerçek, kişi isimleri çakmadır. Bu konuşmanın öncesini öğrenmek isteyenler şu yazıya göz atıversin. Sonra da buna.

3 thoughts on “Misafir ol gel bana…

  1. Nasıl çakmaysa isimler, ELA -ESRA-AYCA

    Kaç kişinin bu isimleri tutan komşusu vardır acaba?

    Vallahi kadıncağız bu yazıyı okumasın seni çok iyi tanıyana kadar, hakkında yanlış bir intiba edinmiş olacak:)

    • Yok yok komşunun adı çakma; Kendimi saklama derdim yok, ben zaten ifşa olmuşum. Sadece onun adını açık açık yazmadım, olur da okursa, belki istemez diye. Komşumuz bu konuşmayı bizzat yaşadı, okusa ne farkedecek? Okusa en azından bir fikir edinir gerçek kişiliğim hakkında.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s