Mırrrr


Saat gece yarım. Kumanda elimde kanalları dolaşıyorum, Aytuğ da kaderine razı olmuş, ben nereyi açarsam benimle orayı seyrediyor. Bir dedikodu programında durdum.

Bir süre önce çok şaşalı bir biçimde evlenmiş bir çift ayrılıyorlarmış. Haber bu. Han’fendi 1 aylık kocası için “kendini bana tanıttığı gibi çıkmadı” diyor.

Aytuğ bana döndü: “Ben kendimi tanıttığım gibi çıktım mı?” dedi. Şöyle bir düşündüm, vakit felsefi analizler yapmak için çoook geçti. Bir şeyler söylemeye yeltendim, sonra üşendim. “Ay şimdi konuşmaya üşendim” dedim.

Bir süre sessizce ekrana baktık. Duramadım, “Peki ben?” diye sordum.

Aytuğ soruyu sormak için neden bu kadar geciktin der gibi baktı; “Kendini gösterdiğin gibi çıkmadın.” dedi.

Vücuduma bir sıcaklık dalgası yayıldı. Kendin kaşındın kızım diye geçirdim içimden. Baktım Aytuğ, muzip muzip gülümseyerek devam ediyor: ” Daha da iyi çıktın.” diye golü tam 90’a çaktı.

Yayvan yayvan gülümsedim. Yalan bile olsa, güzel.

10 yıl önce olsa, bu dediğinden “Ne yani, sen bana değişken mi diyorsun, daha karakterimin oturmadığını mı ima ediyorsun?” diye lafı tersinden anlar, öküz altında buzağı arardım.

Zaten 10 yıl önce olsa Aytuğ da “Kendini gösterdiğinden daha iyi çıktın” deme politikliğini gösteremezdi.

İkimiz de o eski biz değiliz yani, değiştik!

7 thoughts on “Mırrrr

  • Erhan, yıllar yılllar önce değerli ikiz biraderinle “istersen seni eve bırakalım” dediğinizde, “neden, kendim gidemez miyim evime? “diye seni terslememiş miydim? İşte şimdiki ben böyle nazik bir teklifi böyle terslemez; reddedecekse de kibarca reddeder… Aynı olduğumu söyleyerek nezaket yapıyorsun da bazen pek bir kabukluymuşum hakkaten.

   • O zaman sevgili kuzenin ( 🙂 ) ile olan muhabbet bozukluğumuza vermiştik o terslenmeyi… Demek ki bünyen öyleymiş 🙂 Neyse şu halini pek seviyoruz. Bu yönde gelişeceksek hepimiz gelişelim.

 1. Aslında konuşmaya değil de düşünmeye üşendim. Yani o zaman napıyordu da sonradan kesiverdi filan, oooo o saatte analiz felan…Onun da galiba umrunda değil, sormadı bir daha. Sadece o politik cevabı verebilmek, benim yelkenlerimi suya indirtmek için açmış o konuyu! Bu arada emekli rehavetine girdin bakıyorum. Bitti mi iş güç?

 2. Pek begendim… Olay muhtemelen butun evlerde benzer bir sekilde cereyan ediyordur. Esler zaman icinde gereksiz tantana cikartmamak icin yapilmasi/yapilmamasi, soylenmesi/soylenmemesi gereken seyleri ogreniyorlar. Zaten kisilikleri birbirine ispat etme calismalari da bir sure sonra son buluyor. Guzel oluyor guzel… 🙂

  • “Kişilikleri birbirine ispat etme çabası son buluyor” süpper bir tespit. (Buna daha amiyane tabirle sidik yarışının bitmesi şeklinde de söyleyebiliriz sanırım)Bu her türlü ilişkideki eşik noktası bence de…

   Seni böyle gülümser yorum yaparken görmek güzel, kaç gündür yazı koymuyorsun-düğün gerginliği sürüyor diye düşündüm. Nasıl çözüldü kıyafet krizi:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s