Tombul Tombul Memeler


Düğün videoları, “aman mutlaka olsun, anıdır” diye can atılan, bir dolu para bayıldığınız, almak için düğünden 1 hafta sonra fotoğrafçının peşinde koştuğunuz ama oturup şöyle adam akıllı  baştan sona seyretmediğiniz, lüzumu tartışılır şeyler aslında!

Bizimkini, evlendikten 3-4 yıl sonra arkadaşlar geldiğinde, kim nasıl değişmiş görmek için takmış; gelin ve damat olarak pek de filmde olmadığımızı hayretle fark etmiştik. Arkadaşlarımızdan biri, kah omuz titreterek, kah kameraya doğru gerdan kırarak sürekli kadraja girmiş, kameramanın hadi diğer misafirleri geçtim, gelinle damadı bile çekme denemelerini ustalıkla bertaraf etmişti! Zaten bir yerden sonra kameraman direnmeyi bırakıyor, gönüllü olarak bu arkadaşımızı çekmeye başlıyordu…

Ben başka bazı videolarda gördüm, fotoğrafçı genelde gelin ve damadın çok şık bir pozunu yakalıyor ve düğün boyunca aralara bu pozu donmuş olarak yerleştiriyor. Ara ara yapılan “işte bu çift evleniyor” hatırlatması pek bir havalı oluyor!

Bir arkadaş anlattı. İşgüzar bir fotoğrafçı, hafif tombik olan gelinin dolgun memelerini titreterek öne doğru eğildiği bir anını yakalamış ve dondurulmuş olarak aralara serpiştirilen ana poz olarak, bu sahneyi seçmiş. Artık gelinin eski yavuklusu fotoğrafçıya rüşvet mi verdi, yoksa fotoğrafçı damadın verdiği bahşişi beğenmedi de mi yaptı bu keleği bilemiyorum.

Tam aile efradı oturmuş filmi seyrediyorlar, hooop gelin hanım memeleri titretiyor ve ekran donuyor. 1-3-5 derken, devamını getirememişler tabi. Eminim kayınvalide, “Aferin bizim oğlana. Gürül gürül memişli bir kızla evlenmiş. Ne süt verir bu memeler benim torunlara.” diye düşünmemiştir. Gelin için ne utanç verici olduğunu siz tahmin edin!

O cd bir daha seyredilmemek üzere derinlere bir yere kaldırılmıştır herhalde. Yani sözün özü, görünmüyoruz filan ama, bizimkini öpüp başımıza koymak gerek sanırım!

3 thoughts on “Tombul Tombul Memeler

  1. Sen izlediğimiz gün yok muydun? Gülmekten ağlamıştık. O arkadaş tabi ki Elif (O burayı okumuyor, onun için rahat rahat deşifre ediyorum:P)! Sen yazık çocukları toparla onlarla dans et, İtalyan misafirleri toparla onlarla dans et halindeydin…Ayrıca özür dilenecek bir durum da yok, gelin az biraz cabbar olsaymış da kamerayı kendine yönelttirebilseymiş canıım….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s