Kültür ve Turizm Bakanlığı “Geleneksel 1. Tarihi Değerlere Bağlılık Ödülü” ne talibim


 

Şu anda Eyvah Eyvah’ın çekildiği Geyikli’deyiz. Bir daha buralara gelmemeye ahdım vardı aslında ama insanoğlu balık hafızalı;

 

unutuyor ikinci, üçüncü çocuğu yapıyor,

unutuyor, asla konuşmam dediği kişiyle konuşuyor,

unutuyor, asla adımımı atmam dediği yerlere geliyor…

Tatilin kelime anlamına baktım: “eğlenmek, dinlenmek amacıyla çalışmadan geçirilen süre” diyor. Geçen sene hangi akla hizmetse, biri 40 gününü doldurmamış bir bebecik  olmak üzere, en büyüğü 6 yaşında muhtelif yaşlarda 5 çocuk, bir loğusa, 2 anneanne ve bendeniz  tatile(!) Geyikli’ye gittik. Aslında gruba bakınca, eğlenmek, DİNLENMEK amacıyla çalışmadan geçirilen bir süre olamayacağı aşikar. Ama gittik işte. Yine hangi akla hizmetse, bu 5 çocuğu da alarak Truva harabeleri ve Truva atı’nı ziyaret edelim dedik.

Hadi arkadaşım loğusa, yeni doğum yapmış birisinden hormonal  sebeplerle sağlıklı düşünmesini bekleyemezsin. Ben nasıl böyle bir şeye cesaret ettim bilemiyorum! Hava 40 derece, güneş en tepede ve biz çocukları çekiştire çekiştire ata tırmanıyoruz, bebek arabasını düzlüklerden, tepelerden aşırıyoruz. Kelimenin tam anlamıyla perişan olduk. Etraftakiler bize hayret dolu gözlerle, bazen de acıyarak bakıyorlar. Ne o çocuklara tarih sevgisi aşılayacağız, Truva medeniyetini tanıtacağız!

Bu ne ilgisizlik yalnız? Çıkışta ne plaket verildi, ne bir nişan takıldı. Üstüne üstlük bir de çocukların başlarına güneş mi geçti, yoksa yorgunluktan bağışıklıkları mı zayıfladı; ortancadan başlayarak hepsine yayılan bir ateş, ishal, kusma durumu baş gösterdi. “Truva’yı sevme ve tanıma” turumuza katılmamalarına rağmen annaneler de yatağa düştü. Ev bir revir, bendenizse bir Florans Naytıngeyl! Nane kaynat, şurup içir, kusmuk temizle günlerimiz başladı.

İşte tam bu esnada esas tatili kim yapıyordu dersiniz?

İstanbul’da, evde,

klimanın tatlı serinliğinde (tanımın “dinlenerek” kısmı)

televizyon karşısında  (tanımın “eğlenerek” kısmı)

uyuklayan (tanımın “çalışmadan” kısmı)

kocalarımız…

Bu sene kocamı da çekiştire çekiştire tatile getirdim. Yarın da Truva’ya gideceğiz.

Reklamlar

6 thoughts on “Kültür ve Turizm Bakanlığı “Geleneksel 1. Tarihi Değerlere Bağlılık Ödülü” ne talibim

 1. ya varya ne manyakmışız hakikaten … şu anda bütün gerçekliğiyle gözümün önüne serdin vehameti ,ama senin dediğin gibi benim loğusa aptallığım var üzerimde.sana nooluyodu bilmem.neyse yinede güzeldi beaaa…

 2. Sen bir de cep telefonunu kaybetmiştin değil mi?
  Şükredin ki devlet henüz yeterince sosyal değil,gavuristanda olsaydınız maazallah o çocukları kötü muameleye istinaden elinizden alıverirlerdi .

 3. Valla bir sana bir de yabancılara (ecnebi) hayret ediyorum. Bir dolu çocukla her yeri geziyorlar. Olsun sevaptır. Çocuklar da kültürlensin. Koca kısmına gelince, televizyon seyretmek de önemli bir iştir 🙂
  Bu arada, değerli arkadaşım, tatilde fark ettim ki, senin site bookmark ta yoksa, bulmak çok zor. Kakara kikiri diye bir şarkı var galiba, arayınca hep mp3 çıkıyor. Vaktin olunca, wordpress yönetim konsolunda, TAG’ neyin bir şeyler vardır. Bir yerlere adını soyadını yaz. Arayınca bulabilelim. Sevgilerimle..

  • ay özlemiştik seni blogcuların kabusu: )vallahi annem ve babam bizi küçüklüğümüzde efes, selçuk, aspendos dolaştırdığı için biz de gördüğümüzü uyguluyoruz.. keyif de alıyorlar.
   tag olayına gelince araştıracağım, sağol. gerçi google’a esra aylin akalın ya da esra aylin danacı yazınca 2., 3. sırada burası çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s